Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy pierwszego zespołu. Biało-niebiescy pokonali drużynę Orkana Chorzemin po golu z końcówki spotkania.
Biało-niebiescy prowadzeni w sobotę przez Piotra Krzyżanowskiego, który na ławce wyjątkowo zastąpił trenera Macieja Rozmarynowskiego, od początku meczu starali się zdominować rywali i narzucić swój styl gry. Koninianie przeważali i raz po raz gościli pod bramką gospodarzy. Trudne boisko i bardzo defensywne ustawienie sprzyjało jednak Orkanowi i pierwsza część gry zakończyła się wynikiem remisowym.
Obraz drugiej połowy nie uległ zbytnio zmianie. Biało-niebiescy przeważali, a gospodarze skutecznie bronili się na własnej połowie, szukając swoich szans po kontratakach. Kilkukrotnie przed stratą gola zespół z Chorzemina ratował dobrze dysponowany tego dnia golkiper. Gospodarze grali momentami również bardzo ostro, czego efektem była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla gracza Orkanu w 70. minucie spotkania. W doliczonym czasie gry natomiast zawodnicy Górnika dopięli w końcu swego i po pięknym strzale Igora Witczaka zza pola karnego mogli cieszyć się z kolejnych trzech punktów w rundzie wiosennej.
Następne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w przyszłą sobotę, gdy na Podwalu o godzinie 13:00 zmierzą się z Płomieniem Przyprostynia.
Skład Górnika: Bartosz Kordylewski – Wojciech Słowiński, Dawid Śnieg, Maciej Rojewski, Igor Witczak, Mikołaj Czajka, Adam Kozajda (75’ Rafał Iwiński), Kacper Babacz (65’ Iwo Nowierski), Brajan Perliński, Aleks Sieradzki, Arkadiusz Widelski (81’ Maksymilian Szymczak).
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowy terminarz rundy wiosennej Red ...
Po blisko sześciu latach ponownie na stadion w Międzychodzie zawitają zawodnicy ...
Przed piłkarzami Górnika Konin kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni ...
Znajdź nas w social mediach:
Facebook
Twitter
Instagram
Youtube