O Akademii

PROJEKT AKADEMII GÓRNIKA KONIN

Naszym priorytetem jest promowanie i rozwijanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu, poprzez budowanie odpowiednich warunków do nowoczesnego, kompleksowego i zindywidualizowanego szkolenia piłkarskiego z zachowaniem zasad fair-play. Stawiamy na umożliwienie rozwijania sportowych pasji jaką jest piłka nożna, naszych zawodników oraz odkrywanie i szkolenie talentów piłkarskich, mogących w przyszłości grać w drużynie seniorskiej naszego klubu oraz w reprezentacji Polski.

AUTORSKI MODEL SZKOLENIA W AKADEMII GÓRNIK KONIN 

Od sierpnia 2022 roku szkolenie w Akademii Górnika Konin obowiązuje na podstawie autorskiego modelu pracy. Struktura organizacyjna Akademii Piłkarskiej Górnika Konin podzielona została na na dwa bloki, w których szkolenie jest wykonywane według autorskiego programu. Blok I od U4 do U13 i blok II od U14 do U18. W strukturach szkoleniowych Górnika Konin działają również projekty: „Akademii Przedszkolaka”, „Górnik Talent” oraz „ITPG„. W Akademii Górnika Konin odbywają się także treningi bramkarskie, które są ściśle skorelowane z programem szkolenia.

FILOZOFIA PRACY AKADEMII PIŁKARSKIEJ GÓRNIKA KONIN

W naszej filozofii treningowej zawodnik jest w centrum procesu i podmiotowe traktowanie gracza jest naszym DNA. Pragniemy wychować i wykształcić inteligentnego piłkarza, który będzie adoptował się do różnych stylów grania. Ważną częścią szkolenia w Akademii Górnika Konin, jest wychowywanie młodych ludzi i przygotowanie ich do życia. Radość z uprawiania sportu, pozytywna komunikacja, praca wspólna by osiągnąć sukces – to kierunki naszego rozwoju.

W Akademii Górnika Konin pracujemy według ściśle określonych standardów, co pozwoli zapewnić wysoką jakość kształcenia młodych piłkarzy.

Akademię Piłkarską Górnika Konin tworzy obecnie 18 grup młodzieżowych – od skrzatów (G1) do juniora (B2). Najstarszą grupą należącą do Akademii jest zespół rezerw, który w głównej mierze składa się z klubowych wychowanków.

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI