19 czerwca 2021
|
REDAKCJA

Zwycięstwo na koniec

Zwycięstwem 4:0 z Mieszkiem Gniezno zakończył się ostatni mecz Górnika w III lidze. Bramki zdobyli Piotr Mielczarek, Sebastian Milanowski, a dwa trafienia dołożył Marcin Pigiel.

Od początku spotkania było widać ogromną przewagę Górnika. Mieszko dłuższymi fragmentami bronił w 10 zawodników, zostawiając jedynie napastnika w okolicach środka boiska. Pomimo tego piłkarze Górnika dość łatwo konstruowali swoje akcje ofensywne. Zawodziła jednak skuteczność. Swoje okazje marnowali m.in. Piotr Mielczarek czy Marcin Pigiel. W 34 minucie wynik spotkania otworzył Piotr Mielczarek, który sfinalizował akcję z bocznej strefy boiska.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie, poprawiła się za to skuteczność Górnika. W 63 minucie gola zdobył Marcin Pigiel, który wykorzystał podanie wzdłuż linii bramkowej posłane przez Marcina Rajcha. W 71 minucie po raz kolejny gola zdobył Pigiel, kończąc akcję Górnika po lewej stronie boiska. W 88 minucie wynik spotkania ustalił Sebastian Milanowski, zdobywając gola po składnym kontrataku.

Dla Górnika było to ostatnie spotkanie w ramach III ligi. Biało-niebiescy pozostaną na 20 lokacie z dorobkiem 26 punktów, chociaż większość zespołów ma do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Przed piłkarzami teraz tydzień roztrenowania przed przerwą urlopową. Początek przygotowań do nowego sezonu, niestety już w IV lidze zaplanowany został na 12 lipca.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować za sportową walkę wszystkim zespołom, z którymi rywalizowaliśmy przez te pięć sezonów w III lidze. Nie mówimy żegnajcie, lecz do zobaczenia! Wrócimy silniejsi.

Skład Górnika: Ksawery Szymczak – Marcin Pigiel, Dawid Wierzba, Jakub Pluciński, Iwo Nowierski (46′ Michał Mikołajczak), Miłosz Nowak, Adrian Górecki (68′ Marcel Bilski), Przemysław Jurków (64′ Wiktor Walczak), Sebastian Milanowski, Piotr Mielczarek (73′ Kacper Robaczyński), Marcin Rajch

Zobacz inne aktualności:

19

paź

Grupy młodzieżowe

Podsumowanie piłkarskiego weekendu

Za drużynami młodzieżowymi Górnika Konin kolejny weekend z ligowymi rozgrywkami. ...

11

lut

Grupy młodzieżowe Wokół klubu

W weekend wystartuje Górnik Cup 2021

Przed nami kolejna edycja turniejów dla dzieci organizowanych przez Klub Sportowy ...