17 listopada 2022
|
REDAKCJA

Z Polonią na koniec jesieni

Ostatni mecz o ligowe punkty w 2022 roku czeka w najbliższą sobotę zawodników konińskiego Górnika. W derbowym pojedynku koninianie podejmą Polonię Golina.

Polonia Golina to aktualny beniaminek piątoligowych rozgrywek, plasujący się na 10. miejscu ligowej tabeli. Drużyna, w której występuje kilku zawodników reprezentujących w przeszłości biało-niebieskie barwy (m.in. Łukasz Pietrzak, Mikołaj Karbowy czy Damian Markiewicz), uzbierała na swoim koncie 17 oczek, aplikując przy tym 34 bramki dotychczasowymi rywalom. To czyni z beniaminka czwarty najbardziej bramkostrzelny zespół Red Box V ligi.

Do spotkania Górnika z Polonią dojdzie po ponad dziewięciu latach. Ostatnie takie starcie miało miejsce bowiem w 2013 roku, kiedy podczas pucharowych zmagań oba zespoły zagrały ze sobą na stadionie w Golinie. Wówczas na boisku padł wynik 5:1 dla biało-niebieskiej drużyny.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 13:00. Przypominamy również, że w ten dzień na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego prowadzona będzie coroczna zbiórka karmy dla psów i kotów z konińskiego schroniska. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji!

Zobacz inne aktualności:

25

cze

I Zespół

Liczbowe podsumowanie sezonu

Biało-niebiescy mają za sobą kampanię na boiskach Red Box V ligi. Zawodnicy Górnika ...

17

lut

I Zespół

Remisowo z Pogonią

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie sparingowe z Pogonią Mogilno. Dla ...

30

paź

Grupy młodzieżowe

Akademia po ligowym weekendzie

Tym razem po ligowej kolejce z awansu do ligi wojewódzkiej cieszyli się młodzicy ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI