15 kwietnia 2023
|
REDAKCJA

Wyjazdowe zwycięstwo

Biało-niebiescy przywieźli do Konina komplet punktów, wygrywając pewnie z Wielkopolską Komorniki 3:0.

Od początku sobotniego meczu podopieczni Macieja Rozmarynowskiego kompletnie zdominowali swoich rywali. Zawodnicy Górnika prowadzili grę, często szukając sytuacji pod bramką gospodarzy. Pierwszego trafienia kibice zgromadzeni na stadionie doczekali się w minucie 35. Do siatki trafił wówczas Arkadiusz Widelski, lecz sędzia pokazał pozycję spaloną i gola nie uznał. Siedem minut później po raz kolejny piłka wpadła do bramki za sprawą Arkadiusza Widelskiego i w tej sytuacji arbiter nie miał już obiekcji. Dzięki temu trafieniu na przerwę koninianie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, biało-niebiescy przeważali i szukali kolejnych goli. Dodatkowo, gospodarze przez większość drugiej połowy musieli radzić sobie w osłabieniu, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik Wielkopolski. Podwyższające wynik trafienia przyszły za sprawą Iwo Nowierskiego, który wykończył sytuację sam na sam oraz Adama Kozajdy, finalizującego indywidualną akcję w polu karnym. Biało-niebiescy zwycięstwem w Komornikach zapewnili sobie piątą wygraną z rzędu.

Następny mecz ligowy rozegrany zostanie w najbliższą sobotę. Rywalem Górnika na Podwalu będzie Polanin Strzałkowo.

Skład Górnika: Bartosz Kordylewski – Wojciech Słowiński (Kacper Babacz), Dawid Śnieg, Maciej Rojewski, Rafał Steczyński (Iwo Nowierski), Arkadiusz Widelski (Maksymilian Szymczak), Brajan Perliński, Jakub Marzyński (Dawid Raczyński), Adam Kozajda, Mikołaj Czajka, Aleks Sieradzki (Igor Witczak).

Zobacz inne aktualności:

26

sty

Grupy młodzieżowe

Porażka Juniora Młodszego

Drugi mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym Junior Młodszy rozegrał we ...

23

lut

I Zespół Wokół klubu

Wiosna na stadionie im. Mariana Paska

Piłkarze Górnika Konin wszystkie dziewięć domowych spotkań w rundzie wiosennej ...

31

sie

I Zespół

Pucharowe przełamanie

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23 stało się faktem. Biało-niebiescy pokonali w ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI