22 sierpnia 2021
|
REDAKCJA

Victoria górą w Koninie

Sobotnie spotkanie rozgrywane w Koninie pomiędzy Górnikiem a Victorią Ostrzeszów zakończyło się wygraną gości 0:2.

Biało-niebiescy spotkanie z drużyną z Ostrzeszowa zaczęli dość spokojnie. Czekali aż błąd popełnią goście i przeprowadzą kontrę. Jednak cały plan musiał ulec zmianie w 21 minucie spotkania. Wtedy to żółtą kartę za zagranie ręką w polu karnym obejrzał Adrian Pytlik. Dla pomocnika była to już druga kartka w tym meczu, co oznaczało, że kolejny mecz trzeba będzie grać w osłabieniu. Za zagranie ręką sędzia podyktował także rzut karny, którego na gola zamienił Michał Mazurek. Pomimo gry w osłabieniu podopieczni Marcina Muzykiewicza poprawnie radzili sobie z grą w obronie. Często przerywali ataki gości. Dobrze w konińskiej bramce spisywał się także Kiryll Vanyukov. Co jakiś czas piłkarze Górnika próbowali odpowiedzieć kontratakiem. Po jednej z takich akcji Jakub Grzebyk dośrodkowywał piłkę w pole karne. Akcję próbował zamykać popychany przez rywala Marcel Woszczyński, ale w tej sytuacji sędzia karnego już nie odgwizdał.

Przez większość spotkania na boisku nie działo się zbyt dużo. Goście często próbowali grać długą piłką zza linię obrony, ale nie przynosiło to wymiernych korzyści. Jednobramkowe prowadzenie Victorii utrzymywało się do 90 minuty spotkania. Wtedy to goście podwyższyli swoje prowadzenie. Niepilnowany na linii pola karnego był Robert Skrobacz, który pokonał bramkarza Górnika.

Dla Górnika była to już czwarta porażka w sezonie. Biało-niebiescy w ligowej tabeli zajmują ostatnią 20 lokatę. Kolejne spotkanie Górnik rozegra w sobotę 28 sierpnia o godz. 17:00 w Ostrowie Wielkopolskim. Rywalem będzie miejscowa Centra.

Skład Górnika: Kiryll Vanyukov– Jakub Grzybek (72′ Kacper Babacz), Mateusz Jurków, Jakub Pluciński, Marcel Bilski, Adrian Pytlik, Tomasz Słowiński (72′ Dawid Raczyński), Marcel Woszczyński (46′ Damian Nykiel), Mikołaj Karbowy, Przemysław Jurków, Safian Skupiński (46′ Patryk Jezierski, 77′ Kacper Karbowy)

Zobacz inne aktualności:

17

paź

Grupy młodzieżowe

Udany weekend Akademii

Całkiem udany weekend mają za sobą podopieczni biało-niebieskiej Akademii. Poniżej ...

09

maj

I Zespół

Czarna seria przerwana. Zwyciężamy na własnym boisku!

9 marca 2019 to data ostatniej ligowej wygranej Górnika Konin na własnym boisku. ...

30

maj

I Zespół

Flota pokonana!

Wygraną 1:0 zakończył się najdłuższy wyjazd Górnika Konin w III lidze. Tym razem ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI