6 października 2022
|
REDAKCJA

Spotkanie po latach! W sobotę z Dyskobolią

Długo, bo aż 23 lata czekać musieli kibice na ligowe starcie Górnika Konin z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Już w najbliższą sobotę na konińskim Podwalu drogi tych zespołów ponownie się skrzyżują.

Spotkania z Dyskobolią, dla kibiców pamiętających mecze w latach 90-tych, przywoływać mogą pozytywne wspomnienia. Biało-niebieska drużyna walczyła wówczas o awans do najwyżej klasy rozgrywkowej. Bilans tych pojedynków przeważa lekko na korzyść konińskiego klubu (2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka), jednak teraźniejsze spotkanie to już zupełnie nowa historia…

Dyskobolia przyjedzie do Konina w roli niepokonanego zespołu, który uzbierał do tej pory 16 punktów (4 zwycięstwa oraz 4 remisy) i ze stratą sześciu oczek plasuje się na 4. miejscu w tabeli Red Box V ligi. W ostatniej kolejce zawodnicy z Grodziska Wielkopolskiego pewnie rozprawili się z Płomieniem Przyprostynia, wygrywając na własnym boisku 4:0.

Mecz pomiędzy Górnikiem Konin a Naszą Dyskobolią Grodzisk rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Sobotni pojedynek już od dłuższego czasu rozgrzewa fanów obu drużyn. Zapowiada się prawdziwe piłkarskie święto, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Zobacz inne aktualności:

28

lut

I Zespół

Victoria lepsza o jedną bramkę

Porażka 1:0 zakończył się sobotni mecz Górnika Konin z Victorią Września w ramach ...

30

lip

I Zespół Transfery

Safian Skupiński nowym napastnikiem

Nową „9” konińskiego Górnika został doświadczony Safian Skupiński. ...

31

sty

I Zespół

Towarzysko z Włocłavią

W poniedziałkowy wieczór zawodnicy konińskiego Górnika rozegrają kolejne spotkanie ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI