15 sierpnia 2021
|
REDAKCJA

Porażka w słabym stylu

Wysokiej porażki 4:1 doznali zawodnicy Górnika Konin w spotkaniu z SKP Słupca. Honorowe trafienie dla Górnika zdobył Mateusz Jurków.

W niedzielny mecz lepiej weszli biało-niebiescy, którzy przez pierwsze piętnaście minut dominowali na boisku. Podopieczni trenera Muzykiewicza mogli nawet zdobyć bramkę, lecz uderzenie głową Mateusza Jurkowa trafiło tylko w poprzeczkę. Gospodarze odpowiedzieli w 16. minucie, kiedy po centrostrzale Igora Sarnowskiego objęli prowadzenie. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem SKP, słupczanie zadali kolejny cios. Bramkę do szatni zdobył Jakub Kwaśny.

W drugiej części gry zawodnicy Górnika dążyli do zdobycia pierwszego gola, jednak piłkarze SKP kontrolowali przebieg meczu, nie dopuszczając do zagrożenia pod własną bramką. Dodatkowo gospodarze jeszcze dwukrotnie podwyższyli swoje prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się Michał Lorencki oraz Kacper Kajdan. Biało-niebiescy tego dnia opowiedzieli tylko jednym trafieniem. W 78. minucie bramkę honorową zdobył Mateusz Jurków.

Podziękowania należą się licznej grupie biało-niebieskich kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali swoich zawodników tego dnia na stadionie w Słupcy.

Następne spotkanie zespół Marcina Muzykiewicza rozegra w przyszłą sobotę. Rywalem będzie Victoria Ostrzeszów.

Skład Górnika: Bartosz Kubacki – Jakub Grzybek, Jakub Pluciński, Mateusz Jurków, Marcel Woszczyński (60′ Patryk Jezierski), Kacper Karbowy (46′ Kacper Babacz), Przemysław Jurków, Adrian Pytlik, Adrian Górecki (71′ Damian Nykiel), Mikołaj Karbowy (60′ Marcel Bilski), Safian Skupiński (46′ Szymon Szczęsny)

Zobacz inne aktualności:

10

paź

Grupy młodzieżowe

Akademia po ligowym weekendzie

Tak podczas minionego weekendu na ligowych boiskach spisywali się zawodnicy Akademii ...