25 kwietnia 2021
|
REDAKCJA

Porażka po stałym fragmencie gry

0:1 to wynik sobotniego meczu Górnika Konin z Unią Janikowo. Jedyna bramka padła w drugiej części spotkania.

W pierwszej połowie podopieczni Marcina Muzykiewicza swoją grę koncentrowali głównie na działaniach defensywnych. Goście kilkukrotnie gościli pod polem karnym Maksyma Wadacha, ale dobrze dysponowana konińska defensywa kończyła ofensywne poczynania Unii. Drugą połowę śmielej w ataku rozpoczęli piłkarze Górnika. Kombinacyjne akcje kończyły się jednak niecelnym zagraniem piłki wzdłuż linii bramkowej w polu karnym. Jedyna bramka w spotkaniu padła po dość kontrowersyjnym rzucie wolnym. Po indywidualnej akcji tuż przed polem karnym przewrócił się jeden z zawodników gości. Wydaje się jednak, że w tej sytuacji nie doszło do kontaktu z graczem Górnika. Sędzia jednak odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Dawid Radomski, który bezpośrednim strzałem pokonał Wadacha. Po stracie bramki podopieczni Marcina Muzykiewicza próbowali odrobić poniesione straty, jednak więcej bramek w spotkaniu już nie oglądaliśmy.

Po rozegraniu 24 spotkań Górnik zajmuje 21 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 8 punktów. Kolejny mecz Górnik rozegra 1 maja w Koninie z Jarotą Jarocin.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Marcin Pigiel, Wojciech Mucha, Dawid Wierzba, Adrian Górecki, Kacper Robaczyński (66′ Mikołaj Karbowy), Marcel Woszczyński (46′ Maksymilian Szymczak), Miłosz Nowak, Sebastian Milanowski (74′ Tomasz Słowiński), Piotr Mielczarek (80′ Jakub Pluciński), Marcin Rajch

Zobacz inne aktualności:

23

sie

I Zespół

Tulisia na początek pucharowych zmagań

Przedstawiciele Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowali dziś pary 1/16 ...

29

wrz

I Zespół

Ligowa potyczka w Zaniemyślu

Do Zaniemyśla w poszukiwaniu kolejnych ligowych punktów udadzą się w ...

11

sie

I Zespół

Poznań pierwszym ligowym przystankiem

W najbliższy weekend do rozgrywek ligowych powrócą zawodnicy pierwszego zespołu. ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI