18 października 2020
|
REDAKCJA

Porażka w kiepskim stylu

Porażką 1:4 zakończył się sobotni mecz Górnika Konin z Pogonią II Szczecin. Jedynego gola dla Górnika zdobył Dawid Przybyszewski.

Sobotni mecz fatalnie rozpoczął się dla biało-niebieskich. Już w 3 minucie spotkania goście objęli prowadzenie. Z głębi pola zawodnicy Pogoni posłali daleką piłkę za plecy konińskich obrońców. Ta trafiła pod nogi Krzysztofka, który w sytuacji sam na sam pokonał Maksyma Wadacha. Portowcy poszli za ciosem i próbowali podwyższyć prowadzenie, ale ich poczynania ofensywne kończyły się dobrymi interwencjami obrońców. Później dwukrotnie akcji ofensywnych próbowali zawodnicy Górnika. Najpierw niecelnie uderzał Emil Więcek, w drugiej sytuacji przestrzelił Bartłomiej Gajda. W 33 minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie po bliźniaczej akcji z trzeciej minuty. Daleka piłka z głębi pola trafiła pod nogi Krzysztofka, który po raz kolejny w sytuacji sam na sam pokonał Wadacha.

Drugą część spotkania z większym animuszem w ataku zaczęli zawodnicy Górnika. Lepsza gra w ofensywie przyniosła kontaktowe trafienie. W 61 minucie faulowany w polu karnym był Miłosz Nowak, a odgwizdany rzut karny na gola zamienił Dawid Przybyszewski. Niestety już w kolejnej akcji to Pogoń cieszyła się z bramki na 1:3. Tym razem we własnym polu karnym faulował Tomasz Słowiński, a rzut karny dobrze wykonał Wawrzynowicz. W 78 minucie goście ustalili wynik meczu na 1:4. Na indywidualną akcje zdecydował się Zaborski. Minął trzech zawodników Górnika, na końcu Wadacha i umieścił piłkę w siatce. W końcówce spotkania zawodnicy Górnika próbowali jeszcze zagrozić bramce gości, ale sporo niedokładności spowodowało, że akcje przerywali obrońcy Pogoni. W doliczonym czasie gry blisko zdobycia drugiego gola dla Górnika był Bartosz Zakrzewski, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz gości.

Ostatecznie mecz zakończył się 11 już porażką w sezonie. Kolejne spotkanie Górnik rozegra 24 października. W Gnieźnie biało-niebiescy zmierza się z miejscowym Mieszkiem.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Bartosz Zakrzewski, Kamil Krupiński (80′ Jakub Pluciński), Bartłomiej Gajda, Emil Więcek, Miłosz Nowak, Kamil Sternicki, Tomasz Słowiński (70′ Paweł Błaszczak), Kacper Robaczyński (80′ Fabian Sieradzki), Filip Stożek (46′ Dawid Przybyszewski), Wiktor Walczak (83′ Daniel Jatczak)

Zobacz inne aktualności:

01

cze

Grupy młodzieżowe

Kolejny udany weekend młodzieży

Kolejny udany weekend w rozgrywkach ligowych mają za sobą drużyny młodzieżowe Górnika ...

29

maj

Grupy młodzieżowe

Podsumowanie ligowego weekendu

Kolejna kolejka z ligowymi emocjami na młodzieżowych boiskach za nami. Poniżej ...

30

lip

I Zespół

Kadra seniorów na sezon 2020/2021

Podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego w najbliższą niedzielę rozpoczną zmagania ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI