25 lutego 2020
|
REDAKCJA

Podsumowanie zimowych sparingów

Biało-niebiescy rozegrali już wszystkie mecze sparingowe w zimowym okresie przygotowawczym. Górnik rozegrał dziewięć spotkań.

Pierwszym sparingiem był mecz z Olimpią Grudziądz, który Górnik wygrał po trafieniach Kamila Sternickiego, Wiktora Walczaka oraz jednego z testowanych wówczas obrońców, którego już w klubie nie ma.

Kolejne 4 spotkania to seria remisów. Z Victorią Ostrzeszów (1:1) bramkę zdobył Jakub Pluciński, z LKS Gołuchów (1:1) Wiktor Walczak. Wynikiem 2:2 zakończył się mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a bramki zdobyli Dawid Przybyszewski oraz Jakub Szaniec. Z Kujawianką Izbica Kujawska padł remis 1:1, a bramkę zanotował Emil Więcek.

Następnie Górnik rozegrał sparing z Unią Swarzędz. W jedynym przegranym meczu górą okazali się rywale, a sparing zakończył się wynikiem 3:0.

Po porażce ze Swarzędzem Górnik wysoko pokonał Włocłavię Włocławek po bramkach Dawida Kalinowskiego, Damiana Ścibiorka, Marcela Koziorowskiego oraz dwóch golach Krystiana Sobieraja.

Dwa ostatnie sparingi to także remisy. Z Unią Skierniewice padł wynik 1:1, a trafienie zanotował Wiktor Walczak. W ostatnim sparingu z Pogonią Mogilno Górnik zremisował 2:2, po trafieniach Dawida Kalinowskiego oraz Emila Więcka.

Podsumowując Górnik rozegrał dziewięć sparingów. Dwa zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Grzegorza Dziubka, w jednym biało-niebiescy musieli uznać wyższość rywala, a pozostałe sześć spotkań zakończyło się remisami. Bilans bramkowy to 16 bramek zdobytych oraz 12 straconych.

Teraz przed Górnikiem już tylko spotkania o stawkę. Pierwszy taki mecz z SKP Słupca 1 marce o godz 14:30. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

fot. LM.pl

Zobacz inne aktualności:

25

maj

Wokół klubu

E. Leclerc partnerem Górnika

Jeden z największych hipermarketów w naszym mieście – sklep E. Leclerc dołączył ...

06

lut

I Zespół

Pierwsza porażka w okresie przygotowawaczym

Porażką 3:0 zakończył się środowy sparing Górnika Konin z Unią Swarzędz. Pierwsze ...

29

lut

I Zespół

Wiktor Bury zagra w Górniku

Kolejnym zawodnikiem, który dołącza do Górnika Konin w zimowym okienku transferowym ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI