27 stycznia 2020
|
REDAKCJA

Co słychać u ligowych rywali?

Niektóre z drużyn rywalizujące z nami w lidze mają za sobą już 3 tygodnie przygotowań. Zobaczmy, co u nich słychać.

W Kaliszu podporządkowane jest wszystko jednemu celowi – wywalczenie awansu do II ligi. KKS zdecydował się na kolejne wzmocnienia swojego składu. Z II ligowego Gryfu Wejherowo do Kalisza powędrowali napastnik Mateusz Majewski oraz pomocnik Filip Szewczyk. Drużynę zasilił także bramkarz Maciej Krakowiak, który występował ostatnio na trzecim poziomie rozgrywkowym w Japonii. Kontrakt z klubem przedłużył także najlepszy strzelec zespołu Mateusz Żerbrowski. Lider III ligi do tej pory rozegrał jeden sparing z RKS Radomsko. Mecz zakończył się wygraną KKSu 5:0.

Radunia Stężyca do tej pory na poziomie 3 ligi wymieniała spore grono zawodników zaledwie co pół roku. Tym razem klub z województwa pomorskiego nie informuje o odejściach oraz wzmocnieniach drużyny. Zmiana nastąpiła na stanowisku trenera. Ireneusza Stencla na stanowisku I trenera zastąpił Sebastian Letniowski. Stencel pozostał jednak w sztabie szkoleniowym Raduni. Drugi zespół w lidze do tej pory rozegrał dwa mecze sparingowe. W pierwszym wysoko pokonali Stomil Olsztyn 6:1, w drugim przegrali z Sokołem Ostródą 1:3.

Ze Świtem Skolwin jak na razie pożegnał się rezerwowy bramkarz Szymon Czajor, który przeniósł się do angielskiego Fleetwood FC oraz Marcin Wiśniewski, który przeniósł się do KP Starogard. Drużynę zasilił natomiast pomocnik Piotr Wojtasik, występujący ostatnio w Kotwicy Kołobrzeg. Skolwin ma za sobą dwa mecze sparingowe, oba zwycięskie. Pokonali Jezioraka Szczecin 6:0 oraz Hutnika Szczecin 8:1.

O Kotwicy Kołobrzeg w przerwie zimowej zrobiło się głośno dzięki artykułowi na portalu weszło.com, ale skupmy się jednak na aspektach sportowych. Kotwica nie potwierdziła jeszcze oficjalnie żadnego transferu do klubu, jest jednak kilku zawodników testowanych. Z klubem pożegnali się natomiast Piotr Dudzik, Piotr Wojtasik (Świt Skolwin), Adrian Cybula oraz były zawodnik Górnika – Michał Marszałek. Największym osłabieniem Kotwicy wydaje się jednak odejście Marcina Trojanowskiego, który przeniósł się do Chojniczanki Chojnice. Kotwica jak na razie rozegrała 4 mecze sparingowe. Pokonała Bałtyk Koszalin 3:0, Gryfa Słupsk 3:1 oraz Regę Trzebiatów 6:2. W ostatnim meczu uległa natomiast Błękitnym Stargard 1:3.

Spora rewolucja czeka Mieszka Gniezno. Z klubem pożegnało się już kilku czołowych zawodników, a wydaje się, że to jeszcze nie wszystkie potwierdzone odejścia z klubu. Wiosną w barwach Mieszka nie wystąpią Tomasz Bzdęga, Michał Steinke (obaj Nielba Wągrowiec), Damian Pawlak, Krzysztof Bartoszak (obaj Jarota Jarocin) oraz Adrian Kaliszan, który przeniósł się do Sokoła Kleczew. Z klubem pożegnał się także dotychczasowy dyrektor sportowy Przemysław Frąckowiak, który trafił do Chojniczanki Chojnice. Klub poinformował, że trenerem pozostanie Mariusz Bekas, a ostatnio swój kontrakt przedłużył Mateusz Roszak. Do klubu powrócił natomiast Miłosz Brylewski, który jesienią występował w Nielbie Wągrowiec. W Mieszku testowany jest także były zawodnik Górnika Konin Michał Marszałek, reprezentujący ostatnio barwyKotwicy Kołobrzeg. Mieszko jak dotąd rozegrał jeden mecz sparingowy. Gnieznianie pokonali Kotwicę Kórnik 3:1.

Kosmetyczne zmiany w składzie widać w Unii Janikowo. Klub zasilili Kamil Żylski z KP Starogard oraz Tomasz Kowalczuk z Sokoła Kleczew. W Unii nie wystąpi już Kamil Kuropatwiński oraz Borys Skowyrski, któremu skończyło się wypożyczenie z CWZS Bydgoszcz. Unia jak dotąd rozegrała dwa sparingi. Klub z Janikowa rywalizował z Chojniczanką Chojnice oraz Widzewem Łódź. W obu meczach musieli uznać wyższość rywala, a mecze kończyły się wynikiem 2:3.

Spore zmiany kadrowe widać natomiast w Sokole Kleczew. Z drużyną pożegnał się Tomasz Kowalczuk (Unia Janikowo), Jakub Dębowski (Kujawianka Izbica Kujawska), Dawid Kołodziejczak (Nielba Wągrowiec) oraz Jakub Banach, któremu skończyło się wypożyczenie z Elany Toruń. Do Sokoła trafili natomiast dobrze znani z występów w Górniku Maciej Adamczewski oraz Mateusz Majer. Po półrocznym pobycie w Grecji na transfer do Sokoła zdecydował się także Dawid Śnieg. Ponadto drużynę zasili Adrian Kaliszan z Mieszka Gniezno. Testowany natomiast jest były zawodnik Górnika Aleks Sieradzki, który ostatnio występował w IV ligowym KS Opatówek. Sokół jak dotąd ma za sobą jeden mecz sparingowy bezbramkowo zremisowany z Jarotą Jarocin

Z ósmego w lidze KP Starogard odeszli Daniel Kraska (RKS Radomsko) oraz Kamil Żylski (Unia Janikowo). Drużynę zasilił natomiast Robert Hirsz z Sokoła Ostróda.  Ponownie w barwach KP zagra natomiast Karol Zieliński, który występował ostatnio w norweskim Lysekloster IL oraz Marcin Wiśniewski (Świt Skolwin). Jak dotąd KP Starogard rozegrał dwa sparingi. W pierwszym pokonał Kaszubię Kościerzynę 2:0, w drugim zremisował 1:1 z Gryfem Wejherowo.

Dziewiąta w lidze Polonia Środa Wielkopolska na razie nie podała żadnych nazwisk, które opuszczają lub zasilają klub. Z drużyną trenuje kilku zawodników testowanych. Dwóch młodych graczy Polonii testuje się w wyższych ligach: Piotr Skrobosiński przebywa na testach w Warcie Poznań, a Kacper Nowak w Stali Rzeszów. Polonia ma za sobą dwa przegrane mecze sparingowe. W pierwszym przegrali 1:0 z Jarotą Jarocin, w drugim 2:0 z Victorią Września.

Brak informacji o ruchach kadrowych na razie w Pogoni II Szczecin. Część zawodników trenuje z pierwszą drużyną, a w drugim zespole trenują zawodnicy z drużyn juniorskich. Ostateczny kształt kadry zespołu będzie znany przed startem ligi, chociaż w trakcie trwania rundy na pewną będą przesunięcia wewnątrz zespołu. Jak dotąd rezerwy Pogoni rozegrały jeden mecz sparingowy. Ulegli oni Hamburgerowi SV U23 1:4.

O odejściach nie informuje natomiast Chemik Police. Chemik potwierdził jak dotąd, że do drużyny powraca Nikita Vovchenko, który latem odszedł do Puszczy Niepołomice. Z drużyną trenuje Kuba Świder, zawodnik CLJ Pogoni Szczecin. Jak na razie Chemik ma za sobą dwa wygrane sparingi. W pierwszym pokonał Stal Szczecin 4:0, w drugim Lechię Zielona Góra 2:1.

Cztery mecze sparingowe mają za sobą zawodnicy Bałtyku Koszalin. Przegrali oni z Kotwicą Kołobrzeg 0:3 oraz Błękitnymi Stargard 2:3. Pokonali natomiast Orła Wałcz 8:3 oraz Sokoła Karlino 2:1. Klub poinformował o odejściu Łukasza Włodarczyka, który szuka nowego klubu. Do drużyny dołączył Hubert Górka (Sokół Karlino).

Spore wzmocnienie składu poczyniła Nielba Wągrowiec. Jeszcze przed startem przygotowań drużynę zasilili Tomasz Bzdęga oraz Michał Steinke z Mieszka Gniezno, którzy występowali już w Wągrowcu wiosną 2019 roku. Nielbę zasilił także Kacper Friska z rezerw Lecha Poznań oraz były bramkarz Górnika Dawid Kołodziejczak. Z Nielbą pożegnał się Miłosz Brylewski, który powrócił do Mieszka Gniezno. Nielba jak dotąd rozegrała cztery sparingi. Pokonała Unię Gniewkowo 2:1 oraz Leśnika Margonin 4:0. Przegrała natomiast z Elaną Toruń 0:3 oraz Lechem II Poznań 1:3.

Po kilku sezonach przerwy do Jaroty Jarocin powrócili Damian Pawlak oraz Kszysztof Bartoszak. Obaj zawodnicy reprezentowali ostatnio barwy Mieszka Gniezno. Jarota pożegnał natomiast trzech zawodników. Są to Beniamin Wrembel, Adam Męcfel oraz Oskar Machowski. Jak dotąd Jarota ma za sobą trzy sparingi. Pokonał w nich LKS Gołuchów 2:0 oraz Polonię Środa Wlkp. 1:0. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz z Sokołem Kleczew.

Gwardia Koszalin jak dotąd nie poinformowała o jakichkolwiek ruchach kadrowych. W drużynie z Koszalina testowany jest natomiast były zawodnik Górnika Jeremiasz Grela, który ostatnio występował we Wdzie Lipusz. Gwardia rozegrała na razie dwa sparingi. Przegrała z Gryfem Wejherowo 2:4 oraz z Bytovią Bytów 1:4.

Do Gromu Nowy Staw jak na razie dołączył jeden zawodnik. Jest to Mateusz Pietrzyk, który jesienią występował w Powiślu Dzierzgoń. W odwrotnym kierunku powędrował natomiast Mateusz Daukszys. W Nowym Stawie nie zagra także Marcin Świątka. Grom jak dotąd rozegrał dwa sparingi. Pokonał GKS Przodkowo 2:1 oraz Relax Ryjewo 7:0.

Prawdziwe wietrzenie szatni przeszedł natomiast Bałtyk Gdynia. Drużynę pożegnali głównie zawodnicy, którzy do klubu trafiali w letnim okresie przygotowawczym. W Gdyni nie zagrają już Sebastian Murawski, Maciej Kazimierowicz, Michał Efir, Gracja Horoszkiewicz, Michał Bajdur, Tomasz Zając oraz rumuński napastnik Laurentiu Iorga. Zmiana nastąpiła także na stanowisku trenera. Wiosną zespół w III lidze poprowadzi Jerzy Jastrzębowski, który ostatnio trenował rezerwy Bałtyku. Jak na razie klub potwierdził przyjście dwóch zawodników. Są to Damian Garbacik, były gracz Bałtyku, a ostatnio zawodnik norweskiego Lysekloster IL oraz wypożyczony z Arki Gdynia Fabian Lengiewicz, który jesienią reprezentował barwy Bytovi Bytów. Jak dotąd Bałtyk rozegrał trzy sparingi. Przegrał z Kaszubią Kościerzyna 0:2 oraz Gryfem Wejherowo 0:4. Pokonał natomiast GKS Przodkowo 3:2.

Do startu rundy wiosennej pozostało jeszcze niespełna 6 tygodni. Pierwszą wiosenną kolejkę zaplanowano na 7-8 marca.

fot. LM.pl

Zobacz inne aktualności:

13

paź

I Zespół

Wyjazd na teren wicelidera

Na drugi wyjazd do Poznania w sezonie 2022/23 udadzą się podopieczni trenera ...

09

wrz

I Zespół

W sobotę z Kotwicą

W ramach 7. kolejki Artbud IV ligi Górnik Konin uda się do Kórnika na mecz z ...

28

paź

I Zespół

Czas na Wilki

Wilki Wilczyn to kolejny rywal, z którym piłkarze Górnika Konin zmierzą się w walce o ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI