25 października 2020
|
REDAKCJA

W Gnieźnie na remis

Remisem 1:1 zakończył się sobotni mecz Górnika Konin z Mieszkiem Gniezno. Bramkę dla podopiecznych Marcina Muzykiewicza zdobył Kamil Sternicki.

W meczu 13. kolejki za nadmiar żółtych kartek wystąpić nie mógł Emil Więcek. Jego miejsce w środku pola zajął Dawid Piskuła. Na lewej obronie skarżącego się na drobny uraz Zakrzewskiego zastąpił natomiast Fabian Sieradzki. Pomimo tych zmian sobotni mecz dobrze rozpoczął się dla Górnika. Już w 8 minucie spotkania gola dającego prowadzenie zdobył Kamil Sternicki. Po objęciu prowadzenia wynik mogli jeszcze podwyższyć Wiktor Walczak oraz Kacper Robaczyński, ale przy ich sytuacjach zabrakło szczęścia. W 23 minucie błąd konińskiej defensywy wykorzystali gospodarze. Dośrodkowana piłka w pole karne trafiła pod nogi Łukasza Bogajewskiego, który zdobył wyrównujące trafienie. Przy remisowym wyniku oba zespoły grały bardzo ofensywną piłkę i próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Akcje gospodarzy kończyły się niezbyt groźnymi strzałami, z którymi pewnie radził sobie Maksym Wadach. W ofensywnych akcjach Górnika brakowało natomiast celnych strzałów na bramkę gospodarzy. Największe zagrożenie pod bramką Mieszka biało-niebiescy stworzyli sobie w samej końcówce spotkania. Najpierw na indywidualną akcję zdecydował się Robaczyński, ale jego podania wzdłuż linii bramkowej nie zamknął żaden z napastników. W doliczonym już czasie gry piłkę meczową na nodze miał Bartłomiej Gajda, ale strzał naszego obrońcy powędrował tuż nad poprzeczką.

Ostatecznie mecz na dole tabeli zakończył się podziałem punktów. Dla Górnika to drugi punkt w tegorocznych rozgrywkach. Biało-niebiescy pozostają na 21. lokacie w ligowej tabeli.

Kolejne spotkanie Górnik rozegra na własnym boisku. Biało-niebiescy zmierzą się z Jarotą Jarocin, a mecz rozegrany zostanie na stadionie im. Mariana Paska w Koninie.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Tomasz Słowiński, Kamil Krupiński, Bartłomiej Gajda, Fabian Sieradzki, Dawid Piskuła (66′ Paweł Błaszczak), Miłosz Nowak, Kacper Robaczyński, Dawid Przybyszewski, Kamil Sternicki (72′ Daniel Jatczak), Wiktor Walczak (78′ Filip Stożek)

Zobacz inne aktualności:

10

lip

I Zespół

Towarzysko z Kujawianką

W jutrzejszym spotkaniu sparingowym Górnik Konin zmierzy się z Kujawianką Izbica ...

25

mar

I Zespół

Ostatni mecz przed podziałem tabeli

Gwardia Koszalin to ostatni rywal, z którym Górnik Konin mierzyć się będzie przed ...

27

sie

I Zespół

Po punkty do Wągrowca

Kolejny mecz ligowy podopieczni Sławomira Suchomskiego rozegrają w Wągrowcu z ...

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSOR STRATEGICZNY

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI