Remisowo z Pogonią

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie sparingowe z Pogonią Mogilno. Dla biało-niebieskich był to pierwszy remis w zimowym okresie przygotowawczym.

Od początku meczu to piłkarze Górnika byli stroną przeważającą, zawodziła niestety skuteczność. Wynik spotkania pięknym strzałem z woleja otworzył w 20. minucie Sebastian Milanowski. Goście wyrównali na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Po rzucie rożnym do siatki trafił Delekta.

Druga część gry rozpoczęła się od kolejnych ataków biało-niebieskich. W dogodnych sytuacjach do strzelenia bramki znaleźli się m.in. Piotr Mielczarek czy Marcel Woszczyński. Podopieczni trenera Muzykiewicza do końca meczu dążyli do zdobycia zwycięskiego gola, lecz ta sztuka ostatecznie się nie udała i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Kolejny, ostatni już sparing zawodnicy pierwszego zespołu rozegrają w najbliższą sobotę w Jarocinie. W samo południe zmierzą się z Jarotą Jarocin.

Skład Górnika: Maksym Wadach (46′ zawodnik testowany II) – Iwo Nowierski (75′ Adam Marciniak), Wojciech Mucha (75′ zawodnik testowany III), Dawid Wierzba (60′ Jakub Pluciński), Marcin Pigiel (75′ Marcel Bilski), Miłosz Nowak, Kacper Robaczyński, (60′ Mikołaj karbowy), zawodnik testowany I (46′ zawodnik testowany IV), Sebastian Milanowski (65’Paweł Błaszczak), Piotr Mielczarek (60′ Marcel Woszczyński), Marcin Rajch (75′ Jan Wertlewski).