Z Jarotą na remis

Remisem 1:1 zakończył się sobotni sparing Górnika z Jarotą Jarocin. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Marcin Rajch.

Sobotni mecz dobrze rozpoczął się dla piłkarzy Górnika. Już w 1 minucie opieszałość obrońców Jaroty wykorzystał Marcin Rajch, który wyprowadził drużynę na prowadzenie. W dalszej fazie pierwszej połowy zawodnicy Górnika mieli jeszcze co najmniej trzy dobre sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Bliski swojego kolejnego gola w okresie przygotowawczym był Sebastian Milanowski, który niewiele pomylił się przy uderzeniu z rzutu wolnego. W słupek trafił natomiast jeden z testowanych zawodników. Jarota doprowadził do remisu w 27 minucie po rozegraniu rzutu rożnego. Szczęśliwego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Dunaj. Gra w drugiej części spotkania znacznie się wyrównała. Mimo to oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji pod bramką rywali. Dobrze spisywali się jednak bramkarze.

Dla Górnika był to ostatni mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym. Chociaż do startu ligi zostały jeszcze 2 tygodnie, to w następną sobotę podopiecznych Marcina Muzykiewicza czeka mecz pucharowy z Victorią Września. Spotkanie to rozegrane zostanie 27 lutego o godz. 12:00 w Gnieźnie.

Skład Górnika: zawodnik testowany I (46′ Maksym Wadach) – Iwo Nowierski (80′ Tomasz Słowiński), Wojciech Mucha (80′ zawodnik testowany III), Dawid Wierzba (74′ Jakub Pluciński), Marcin Pigiel (80′ Marcel Bilski), Miłosz Nowak (20′ zawodnik testowany V), zawodnik testowany II (50′ zawodnik testowany IV), Kacper Robaczyński (80′ Adam Marciniak), Sebastian Milanowski (70′ Mikołaj Karbowy), Piotr Mielczarek (70′ Paweł Błasczak), Marcin Rajch (60′ Marcel Woszczyński).