Trzy punkty w Koszalinie

Wygraną 1:0 zakończył się środowy pojedynek Górnika Konin z Gwardią Koszalin. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Marcin Rajch.

Przez zdecydowaną większość pierwszej połowy na boisku działo się niewiele. Oba zespoły sporadycznie gościły pod polem karnym rywali. Wszystkie zalążki akcji ofensywnych kończyły się na blokach defensywnych przeciwników. Pod koniec pierwszej części gry jednak biało-niebieskim udało się stworzyć dwie groźne sytuacje. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Mielczarek, ale jego strzał na bramkę okazał się zbyt lekki. Chwilę później ten sam zawodnik zdecydował się na strzał z krawędzi pola karnego. Nie wiele brakowało, żeby piłka trafiła do siatki. W doliczonym czasie gry pierwszy strzał w kierunku konińskiej bramki oddali gospodarze, ale strzał Adama Grossa powędrował wysoko ponad bramką.

W drugiej połowie piłkarze Górnika częściej wychodzili z kontratakami. Po jednej z takich akcji w polu karnym faulowany był Marcin Rajch. Do podyktowanego rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Biało-niebiescy kontynuowali swoje założenia taktyczne. W 69 min z kolejnym kontratakiem wyszedł Marcin Rajch, ale tym razem po jego strzale piłka odbiła się od jednego z obrońców Gwardii i trafiła w słupek. 5 minut później mieliśmy kopię sytuacji i z kolejnym kontratakiem ruszył Rajch. Napastnik Górnika wykorzystał swoją szybkość, minął 3 rywali, ale jego strzał z trudem obronił bramkarz Gwardii. W 80 minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał na bramkę Ksawerego Szymczaka. Po dalekim wyrzucie piłki z autu i małym zamieszaniu w polu karnym na strzał zdecydował się jeden z zawodników Gwardii. Dobrym refleksem popisał się jednak Szymczak, który po raz kolejny zachował czyste konto w spotkaniu. W doliczonym czasie gry wynik spotkania mógł ustalić wprowadzony na boisko Kacper Robaczyński, ale piłka po jego indywidualnej akcji i strzale trafiła w słupek.

Dla Górnika była to 6 wygrana w sezonie. Biało-niebiescy z dorobkiem 21 punktów pozostają na 20 lokacie w ligowej tabeli, ale strata do poprzedzającego Gryfa Wejherowo zmalała do 8 punktów. Okazja do zmniejszenia przewagi już w niedzielę. Wtedy podopieczni Marcin Muzykiewicza rywalizować będą właśnie z Gryfem. Mecz rozegrany zostanie na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego o godz. 17:00

Skład Górnika: Ksawery Szymczak – Marcin Pigiel, Dawid Wierzba, Jakub Pluciński, Iwo Nowierski (71′ Kacper Robaczyński), Adrian Górecki, Miłosz Nowak, Michał Mikołajczak (82′ Wojciech Mucha), Przemysław Jurków (80′ Wiktor Walczak), Piotr Mielczarek (89′ Tomasz Słowiński), Marcin Rajch (90′ Marcel Bilski)