Swarzędz ponownie zdobyty!

Sobotni mecz Górnika Konin z Unią Swarzędz zakończył się wygraną biało-niebieskich 0:2 po bramkach Marcina Rajcha oraz Przemysława Jurkowa. To druga wygrana Górnika z Unią Swarzędz i druga odniesiona na boisku rywala.

Już na samym początku spotkania Górnik mógł objąć prowadzenie. W dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Sebastian Milanowski, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Chwilę później swoich sił uderzeniem zza pola karnego próbował Miłosz Nowak, ale jego próba była odrobine niecelna. Kolejne zagrożenie pod bramką rywali podopieczni Marcina Muzykiewicza stworzyli sobie w 7 minucie. Dośrodkowana piłka trafiła na głowę niepilnowanego Jakuba Plucińskiego, który zamykał całą akcję. Piłka po strzale obrońcy leciała w światło bramki, ale ostatecznie z linii bramkowej zdołali ją wybić defensorzy Unii.

Najgroźniejsza sytuacja bramkowa gospodarzy miała miejsce w 26 minucie spotkania, kiedy to mocny strzał z linii pola karnego oddał Krzysztof Wolkiewicz. Piłka po jego strzale trafiła jednak w słupek. Chwilę później to piłkarze Górnika objęli prowadzenie. Składną zespołową akcję wykończył Marcin Rajch.

Od początku drugiej części gry przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, a biało-niebiescy skupili się głównie na grze z kontrataku. Przewaga w posiadaniu piłki przez gospodarzy nie przełożyła się jednak na zmianę wyniku. Dobrze tego dnia dysponowana była konińska defensywa. Dobrymi interwencjami popisywał się także bramkarz Ksawery Szymczak.

W 72 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką napomniany został Marcin Pigiel. Od tego momentu biało-niebiescy musieli grać w osłabieniu. Gospodarze próbowali wykorzystać fakt grania w przewadze, jednak bez zamierzonego skutku. W 82 minucie trzykrotnie strzały gospodarzy bronił Szymczak. W 84 minucie szybką kontrę Górnika na gola zamienił Przemysław Jurków, który wykorzystał podanie Sebastiana Milanowskiego. Dla Milanowskiego była to już druga asysta tego dnia. W doliczonym czasie gry biało-niebiescy mogli podwyższyć jeszcze swoje prowadzenie. Dobry strzał z rzutu wolnego oddał Mikołaj Karbowy, ale ostatecznie piłkę na rzut rożny zdołał wybić bramkarz gospodarzy.

Ostatecznie Górnik pokonał Unię 0:2, odnosząc 4 wygraną w sezonie. Biało-niebiescy z dorobkiem 15 punktów pozostają na 20 pozycji w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie Górnik rozegra 29 maja. Będzie to wyjazdowe spotkanie z Flotą Świnoujście. Mecz rozegrany ostanie o godz. 17:00.

Skład Górnika: Ksawery Szymczak – Marcin Pigiel, Przemysław Jurków (80′ Marcel Woszczyński), Miłosz Nowak, Adrian Górecki, Iwo Nowierski, Kacper Robaczyński (75′ Wojciech Mucha), Dawid Wierzba, Marcin Rajch (90′ Tomasz Słowiński), Sebastian Milanowski (86′ Mikołaj Karbowy), Jakub Pluciński