Spadkowicz zawita do Konina

Po pierwszym spotkaniu rozegranym na wyjeździe przyszedł czas na pierwszy mecz w charakterze gospodarza. Już w najbliższą sobotę Górnik konin na własnym obiekcie podejmować będzie Gryfa Wejherowo.

Gryf to spadkowicz z II ligi. Na szczeblu centralnym występował przez ostatnie pięć sezonów. Drużyna z Wejherowa w zakończonym sezonie II ligi zajęła ostatnie, 18 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Ekipa Gryfa mocno zmieniła swoją kadrę, wrócili głównie doświadczeni zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Wejherowa. Zmiana nastąpiła także na stanowisku szkoleniowca. W nowym sezonie drużynę Gryfa poprowadzi Grzegorz Niciński, który również w przeszłości pracował już w klubie. Ponadto trenował Arkę Gdynia oraz Chrobrego Głogów.

W tym sezonie Gryf nie rozegrał jeszcze spotkania. Mecz 1. kolejki z Elaną Toruń został przełożony na wrzesień z powodu późnego zakończenia rozgrywek II ligi.

Przed przyjściem na stadion zachęcamy zapoznać się z nowymi zasadami dot. kupna biletów oraz poruszania się po obiekcie. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sobotnie spotkanie będą mogły obejrzeć maksymalnie 664 osoby.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Gryfem Wejherowo rozegrane zostanie w sobotę 8 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie. Zawody poprowadzi sędzia Kamil Waskowski z Poznania.