Derbowa sobota

Sobotnie spotkanie Górnika Konin to mecz z rywalem zza miedzy – Sokołem Kleczew.

Sokół po rozegraniu 9. spotkań plasuje się na 11 pozycji w ligowej tabeli. Po ciężkim początku sezonu nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca drużyny z Kleczewa, chociaż sam klub twierdzi, że pierwszym trenerem nadal jest Łukasz Cichos a nie Mariusz Bekas. Bekas oficjalnie trenerem ma zostać 1 grudnia, czyli po zakończeniu rudny jesiennej.

W obecnych rozgrywkach zawodnicy Sokoła trafiali do siatki rywali 17 razy. Siedem z tych bramek zdobył najlepszy strzelec drużyny Łukasz Zagdański.

Ostatnie spotkanie rozegrane pomiędzy Górnikiem a Sokołem rozegrane zostało w Koninie w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas mecz zakończył się wygraną drużyny z Kleczewa 1:3. Jedyną bramkę dla Górnika zdobył Maciej Adamczewski, obecny zawodnik Sokoła.

Spotkanie 10. kolejki pomiędzy Górnikiem Konin a Sokołem Kleczew rozegrane zostanie w sobotę 3 października o godz. 16:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego. Zawody poprowadzi Aleksander Borowiak z Poznania.

Przypominamy, że wstęp na to spotkanie jest darmowy, a każdy kibic będzie mógł skorzystać z ciepłego posiłku w postaci grochówki.