Wracają ligowe emocje!

Po 147 dniach przerwy do meczu o stawkę powracają seniorzy Górnika Konin. Pierwszy ligowy mecz podopieczni Sławomira Suchomskiego rozegrają ze Świtem Skolwin.

Drużyna z północnego Szczecina to bez wątpienia jeden z tegorocznych faworytów do awansu na szczebel centralny. W letnim okresie przygotowawczym drużyna Świtu rozegrała łącznie 11 spotkań sparingowych oraz meczy w ramach okręgowego Pucharu Polski, którego zostali triumfatorem. We wszystkich spotkaniach Świtowcy zdobyli imponującą liczbę 55 bramek, tracąc zaledwie 4 trafienia.

Drużynę Skolwinu wzmocnił m.in. Szymon Kapelusz, który w poprzednim sezonie występował w Chemiku Police. Świt zasilił także Oskar Potoczny z rezerw Pogoni Szczecin.

Poprzedni sezon Świt zakończył na 3 pozycji z dorobkiem 39 punktów. W 18 rozegrany spotkaniach szczecinianie zdobyli 30 bramek, stracili zaledwie 7. Była to najmniejsza strata bramkowa spośród wszystkich zespołów w lidze. Warto odnotować, że dwa trafienia Świt stracił w spotkaniu z Górnikiem Konin. Tamto spotkanie, rozgrywane również w Skolwinie, zakończyło się remisem 2:2, a autorem obu trafień został Dawid Przybyszewski.

Inauguracyjne spotkanie III ligi w sezonie 2020/21 pomiędzy Świtem Skolwin a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w niedziele 2 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie w Skolwinie przy ul. Stołczyńskiej 100. Arbitrem głównym spotkania będzie Hubert Sawicki ze Słupska.