Remis z Flotą Świnoujście

Remisem 1:1 zakończył się sobotni pojedynek Górnika Konin z Flotą Świnoujście. Bramką dla Górnika zdobył Kamil Krupiński.

Biało-niebiescy dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Już pierwsza ofensywna akcja przyniosła zagrożenie pod bramką gości. Na indywidualną akcję prawym skrzydłem zdecydował się Dawid Przybyszewski, zagranie przed pole karne trafiło do Kacpra Robaczyńskiego, ale strzał okazał się niecelny. W 15 minucie spotkania Górnik objął prowadzenie. Dośrodkowywana piłka z rzutu rożnego spadła pod nogi Kamila Krupińskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Floty. Po zdobytej bramce to Flota przejęła inicjatywę próbując odrobić straty. Jednak wszystkie ofensywne akcje Flota kończyła niecelnymi strzałami na bramkę Maksyma Wadacha.

Najlepszą sytuację na wyrównanie goście mieli tuż po przerwie. Dośrodkowywana piłka trafiła do najgroźniejszego zawodnika Floty Pawła Iskry, jego strzał zdołał obronić jednak Wadach. W późniejszych sytuacjach Górnik miał sporo szczęścia, gdyż zespół gości dwukrotnie trafiał w poprzeczkę. Biało-niebiescy swoich akcji ofensywnych próbowali głównie z kontrataku. Dwukrotnie indywidualnych akcji próbował Kamil Sternicki, ale jego strzały były niecelne. Najlepszą sytuację na podwyższenie wyniku Górnik miał w 81 minucie spotkania. Sam na sam z obrońcą gości znalazł się Dawid Przybyszewski, jego strzał został jednak zablokowany, ale Przybyszewski utrzymał się przy piłce. Zagrana piłka trafiła do Robaczyńskiego, który jednak nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i całe niebezpieczeństwo pod swoją bramką zażegnali obrońcy Floty. Chwilę później padła wyrównująca bramka. Dośrodkowana piłka w pole karne trafiła na głowę Pawła Iskry, który pokonał Maksyma Wadacha.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Dla podopiecznych Sławomira Suchomskiego był to pierwszy punkt w sezonie. Dzięki tej zdobyczy Górnik przesunął się na 20. lokatę w ligowej tabeli. W kolejnym spotkaniu Górnik mierzyć się będzie z Polonią Środa Wielkopolska, a mecz rozegrany zostanie w sobotę 12 września o godz. 11:00 w Środzie Wielkopolskiej.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Bartosz Zakrzewski, Kamil Krupiński, Bartłomiej Gajda, Jakub Draszczyk, Emil Więcek (86′ Mikołaj Karbowy), Miłosz Nowak, Kamil Sternicki, Dawid Przybyszewski, Kacper Robaczyński, Wiktor Walczak (60′ Fabian Sieradzki)