12 czerwca 2021
|
REDAKCJA

Remis po ciekawym meczu

Remisem 2:2 zakończył się sobotni mecz Górnika Konin z Chemikiem Police. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Sebastian Milanowski oraz Marcin Rajch.

Od początku spotkania swój styl gry chcieli narzucić podopieczni Marcina Muzykiewicza. Jednak to goście stworzyli sobie pierwsi lepszą okazję bramkową, ale w 7 minucie dobrą interwencją popisał się Ksawery Szymczak. W kolejnych akcjach piłkarze Górnika częściej stwarzali sobie sytuacje na strzelenie gola. Swoich sił próbowali Marcin Pigiel, Sebastian Milanowski czy Miłosz Nowak. Brakowało jednak przysłowiowej kropki nad i. W 39 minucie Górnik w końcu objął prowadzenie. Zagrana piłka przez Miłosza Nowaka trafiła pod nogi Sebastiana Milanowskiego. Milanowski przebieg z piłką kilkanaście metrów i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, a piłkarze Górnika próbowali grać z kontry. Przewaga Chemika została udokumentowana zdobytym golem. W 65 minucie nieporozumienie konińskiej defensywy wykorzystał Sebastian Rudnik. W 79 minucie na indywidualną akcję odważył się Kacper Robaczyński, minął 4 zawodników Chemika jednak jego strzał został zablokowany. Po przechwycie goście wyprowadzili kontratak, który przyniósł im bramkę dającą prowadzenie. Gola zdobył Dominik Dąbrowski. Po stracie drugiego gola piłkarze Górnika rzucili się odrabiać straty. W 81 minucie dobrze po rzucie rożnym uderzał Sebastian Milanowski, ale jego strzał na kolejny rzut rożny wybił bramkarz Chemika. Przy dośrodkowaniu po drugim stałym fragmencie piłka trafiła przed pole karne. Na strzał zza szesnastki zdecydował się Marcin Rajch, który pięknym strzałem w okienko pokonał bramkarza gości. Biało-niebiescy do samego końca próbowali dobyć jeszcze bramkę dającą wygraną, ale w ostatnich akcjach meczu brakowało już dokładności. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Po rozegraniu 32 spotkań Górnik pozostaję na 20 lokacie z dorobkiem 23 punktów. Teraz przed podopiecznymi Marcina Muzykiewicza spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. Mecz ten rozegrany zostanie w środę 16 czerwca o godz. 17:00 w Kołobrzegu.

Skład Górnika: Ksawery Szymczak – Marcin Pigiel, Miłosz Nowak, Adrian Górecki (78’ Wojciech Mucha), Iwo Nowierski (78’ Tomasz Słowiński), Piotr Mielczarek (32’ Kacper Robaczyński), Wiktor Walczak (82’ Kacper Babacz), Dawid Wierzba, Marcin Rajch, Sebastian Milanowski (87’ Marcel Bilski), Jakub Pluciński

Zobacz inne aktualności:

24

lip

I Zespół

Kontrolnie w Mogilnie

Trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu zawodnicy konińskiego Górnika rozpoczną ...