Porażka na inaugurację

Na inaugurację rozgrywek IV ligi wielkopolskiej piłkarze Górnika Konin przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Koło 2:0.

Przez pierwszy kwadrans spotkania oba zespoły grały dość spokojnie. Na boisku nie działo się zbyt wiele. Z biegiem czasu do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić gospodarze. Pierwszy groźny strzał Olimpia oddała w 16 minucie. Ze uderzeniem Szymona Bartosika z trudem poradził sobie jednak Bartosz Kubacki. Biało-niebiescy swoją grę opierali głównie na grze z kontrataku, pod bramką gospodarzy brakowało jednak dokładności.

W drugą część gry lepiej weszli piłkarze Olimpii. Już w 49 minucie spotkania prawym skrzydłem urwał się Patryk Olczyk, który dograł piłkę w pole karne. Ta trafiła pod nogi Mikołaja Makarowicza, który wpakował ją do bramki. Olimpia mogła podwyższyć prowadzenie w 55 minucie, ale piłka po strzale jednego z zawodników trafiła w słupek. Co nie udało się w 55 minucie, udało się w minucie 63. Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Dawida Śniega, który pokonał bezradnego Kubackiego. Najlepszą okazję na zdobycie gola Górnik miał w 70 minucie, jednak z bliskiej odległości spudłował Safian Skupiński. Do końcowego gwizdka piłkarze Górnika próbowali zdobyć chociaż honorowe trafienie, ale ta sztuka jednak się nie udała.

Ostatecznie w pierwszym meczu nowego sezonu Górnik uległ Olimpii 2:0. Kolejny mecz rozegramy 7 sierpnia o godz. 17:00. Rywalem biało-niebieskich będzie Huragan Pobiedziska.

Skład Górnika: Bartosz Kubacki – Mateusz Jurków, Jakub Pluciński, Dawid Raczyński, Adrian Górecki, Tomasz Słowiński, Adrian Pytlik, Przemysław Jurków, Marcel Woszczyński (65′ Igor Ludwiczak), Jakub Grzybek (75′ Mikołaj Karbowy), Szymon Szczęsny (46′ Safian Skupiński)