Po raz drugi do Swarzędza


Przed podopiecznymi Marcina Muzykiewicza kolejny mecz wyjazdowy. Biało-niebiescy po raz drugi w tym roku wyruszą do Swarzędza na mecz z Unią.

Unia obecnie zajmuje 16 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów. W lidze odnieśli 10 wygranych oraz 5 remisów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Unii jest Gerard Pińczuk z 5 trafieniami na koncie. Ostatni mecz ligowy Swarzędz rozgrywał na wyjeździe z Chemikiem Police. Ta potyczka zakończyła się wygraną gości 1:3. W środowe popołudnie Unia rozgrywała także mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu WZPN z Polonią Środa Wlkp. Ostatecznie awansowała Polonia Środa po rzutach karnych (w regulaminowym czasie 3:3, po karnych 6:5 dla Polonii).

Do drugiego meczu w tym roku z biało-niebieskimi Unia podchodzić będzie pod wodzą nowego trenera. Obecnie trenerem Swarzędza jest dobrze znany w Koninie Sławomir Suchomski, który jeszcze jesienią prowadził zespół Górnika.

Ostatni mecz rozgrywany pomiędzy Górnikiem a Unią miał miejsce w marcu. Tamto spotkanie rozgrywane w Swarzędzu wygrali podopieczni Marcina Muzykiewicza 0:2 po dwóch bramkach Sebastiana Milanowskiego.

Spotkanie 28 kolejki III ligi pomiędzy Unią Swarzędz a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w sobotę 22 maja o godz. 13:00 w Swarzędzu. Arbitrem główny spotkania będzie Michał Waskowski z Poznania. Transmisje ze Swarzędza przeprowadzi Górnik Konin TV.