Pierwszy sparing na plus

Wygraną 3:0 zakończył się pierwszy sparing Górnika Konin, w którym biało-niebiescy pokonali Olimpię Grudziądz. Wszystkie bramki zdobyli zawodnicy testowani.

Chociaż skład Olimpii w głównej mierze opierał się na zawodnikach testowanych, to nie zabrakło ich także w naszym zespole. W osiemnastoosobowej kadrze na dzisiejszy mecz z piłkarzy, których oglądaliśmy do tej pory w barwach Górnika znaleźli się tylko Klaudiusz Kurek, Bartosz Zakrzewski, Tomasz Kowalski, Marcel Koziorowski oraz Dawid Przybyszewski.

Pierwsza bramka padła już w pierwszej minucie spotkania. Biało-niebiescy podeszli wysokim pressingiem pod obronę gospodarzy. Piłkę przejął testowany skrzydłowy i po mocnym uderzeniu otworzył wynik meczu. Druga bramka padła w 60 minucie, prostopadłe podanie Marcela Koziorowskiego trafiło pod nogi testowanego napastnika, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali. Trzecie trafienie miało miejsce w 72 minucie. Do piłki z rzutu wolnego podszedł Tomasz Kowalski, który oddał mocny strzał w kierunku bramki Olimpii. Piłkę przeciął jeszcze jeden z obrońców Górnika, a ta trafiła do siatki.

Kolejny mecz sparingowy zaplanowany jest na sobotę 18 stycznia. O godzinie 10:00 biało-niebiescy zmierzą się w Pleszewie z LKS-em Gołuchów. Wielce prawdopodobne jednak, że przed tym spotkaniem nasi zawodnicy rozegrają jeszcze jedną grę kontrolną, o której poinformujemy w późniejszym czasie.