Na ostatniej prostej z Kotwicą

Kołobrzeg to ostatni punkt na wyjazdowej mapie Górnika Konin w sezonie 2020/21. W środowe popołudnie podopieczni Marcina Muzykiewicza zmierzą tam z miejscową Kotwicą.

Kotwica to 10 zespół obecnego sezonu. Na koncie zgromadzili 52 punkty, a na tę zdobycz składa się 14 wygranych oraz 10 remisów. W ostatnim ligowym pojedynku ulegli Gryfowi Wejherowo 3:0. Zespół Kotwicy od początku tego roku prowadzi nowy trener Piotr Zajączkowski. Najskuteczniejszym zawodnikiem klubu znad morza w obecnym sezonie jest Ednilson Furtado z 7 bramkami na koncie, ale ten zawodnik już nie reprezentuje barwy Kotwicy. Z pośród grających piłkarzy 5 bramek na koncie ma znany w regionie konińskim Michał Kozajda.

Ostatni raz z drużyną z Kołobrzegu rywalizowaliśmy w sierpniu ubiegłego roku w Koninie. Tamto spotkanie zakończyło się wygraną gości 1:3, a gola dla Górnika zdobył Dawid Przybyszewski. Spotkanie pomiędzy Kotwica Kołobrzeg a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w środę 16 czerwca o godz. 17:00 w Kołobrzegu. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć w Górnik Konin TV na YouTube.