Minimalna porażka z wiceliderem

W pierwszym wiosennym spotkaniu III ligi Górnik Konin musiał uznać wyższość wicelidera Raduni Stężyca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2. Bramkę dla Górnika zdobył Emil Więcek.

Dla piłkarzy Górnika było to ciężkie spotkanie. Część z nich dopiero debiutowała na poziomie III ligi. Ponadto z kontuzją zmaga się Krystian Sobieraj, a za kartki pauzował Dawid Przybyszewski oraz Bartosz Zakrzewski.

Od początku przeważającym zespołem była drużyna Raduni. Stwarzali sobie sytuacje pod konińską bramką, ale dobrze spisywał się Dominik Kokott. Jednak w 32 minucie Radunia znalazła drogę do bramki. Zamieszanie przed polem karnym wykorzystał Radosław Stępień, który popisał się świetnym strzałem z dystansu. Kilka minut później sędzia odgwizdał rzut karny dla gości, po tym jak jednego z zawodników faulował Dominik Kokott. Koniński bramkarz naprawił jednak swój błąd, broniąc jedenastkę.

W drugiej części spotkania gra się wyrównała, a w 59 minucie Górnik zdołał doprowadzić do wyrównania. Do rzutu wolnego podszedł Emil Więcek. Wrzutkę na dalszym słupku zamykał Tomasz Kowalski, ale ostatecznie piłki nie dotknął i to Emilowi zostało zapisane trafienie. Remisowy wynik utrzymywał się aż do 90 minuty meczu. W jednej z ostatnich akcji goście wykorzystali zamieszanie pod bramką Górnika i zdobyli zwycięskiego gola.

Pomimo porażki Górnik pozostał na 16 miejscu w tabeli. Wyniki pozostałych spotkań spowodowały jednak, że żaden zespół nie zbliżył, ani nie oddalił się biało-niebieskim.

Kolejne spotkanie Górnik rozegra na wyjeździe. W Środzie Wielkopolskiej biało-niebiescy podejmować będą miejscową Polonię. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 14 marca o godz. 15:00.

Skład Górnika: Dominik Kokott – Jakub Szaniec (84′ Marcel Koziorowski), Wojciech Mazurowski, Bartłomiej Gajda, Damian Ścibiorek, Michał Lorencki, Tomasz Kowalski (74′ Filip Stożek), Dawid Kalinowski, Emil Więcek, Kamil Sternicki, Wiktor Walczak