2 marca 2020
|
REDAKCJA

Koniec pucharowej przygody

W pierwszym wiosennym meczu o stawkę piłkarze Górnika Konin odpadli z rywalizacji o wojewódzki Puchar Polski. Lepszy od biało-niebieskich okazał się SKP Słupca, która zwyciężył w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

W pierwszej połowie przewagę na boisku mieli zawodnicy Górnika, którzy dążyli do zdobycia bramki. W 12 minucie piłkę wzdłuż linii bramkowej zagrywał Emil Więcek, ale w piłkę nie trafił Kamil Sternicki. Dziesięć minut później dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Kowalski, a jego strzał przysporzył sporo problemów bramkarzowi gospodarzy. W 27 minucie faulowany w polu karnym był Tomasz Kowalski, a do rzutu karnego podszedł Dawid Przybyszewski. Dawid, który w dzisiejszym spotkaniu wystąpił z opaską kapitana nie pomylił się z 11 metrów i dał Górnikowi prowadzenie.

W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i przeprowadzać groźne kontrataki. Dobrze w bramce spisywał się jednak Maksym Wadach. W 80 minucie padła wyrównująca bramka dla SKP po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a o awansie do kolejnej rundy zdecydowały rzuty karne.

Rzuty karne nie przebiegły po myśli Górnika. Strzały Wojciecha Mazurowskiego oraz Wiktora Walczaka obronił bramkarz gospodarzy. Jedyny rzut karny trafił Bartosz Zakrzewski. Nieomylni z 11 metrów byli natomiast zawodnicy SKP, którzy pokonali w nich Górnika 4:1 i to oni zagrają w następnej rundzie pucharu.

Przed Górnikiem już tylko starcia ligowe. Najbliższe rozegrane zostanie w sobotę 7 marca o godz. 15:00 na stadionie im. Mariana Paska w Koninie przy ul. Dmowskiego 4. Rywalem biało-niebieskich będzie Radunia Stężyca.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Jakub Szaniec, Wojciech Mazurowski, Bartosz Zakrzewski, Damian Ścibiorek, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalski, Emil Więcek (46′ Wiktor Walczak), Kamil Sternicki, Dawid Kalinowski (80′ Miłosz Nowak), Dawid Przybyszewski (60′ Filip Stożek)

Zobacz inne aktualności:

03

mar

I Zespół

Z Victorią w przedostatnim sparingu

Pierwsze kontrolne granie na naturalnej murawie czeka w najbliższą sobotę ...

13

kwi

I Zespół

Podtrzymać dobrą passę

O podtrzymanie dobrej passy spotkań ligowych zagrają w najbliższą sobotę zawodnicy ...

22

paź

I Zespół

Przerwać serię porażek

W trzynastym ligowym meczu Górnik Konin zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z ...