Porażka z Sokołem

Sobotnie spotkanie derbowe z Sokołem Kleczew zakończyło się porażką Górnika Konin 0:1.

Mecz dla podopiecznych Sławomira Suchomskiego rozpoczął się najgorzej ze wszystkich możliwych sposobów. Już w 3 minucie drużyna Sokoła zdobyła bramkę. Do rzutu wolnego ze znacznej odległości podszedł Dominik Chromiński. Piłka po jego strzale skozłowała przed interweniującym Dominikiem Kokottem i wpadła do bramki. Tuż po stracie gola wyrównanie mógł dać Kamil Sternicki, ale jego strzał został odbity przez interweniującego Huberta Świtalskiego. Po zdobyciu prowadzenia Sokół koncentrował się głownie na zadaniach defensywnych i przeważającym zespołem była drużyna Górnika Konin. W 32 minucie w sytuacji sam na sam znalazłby się ponownie Kamil Sternicki, ale był faulowany przez Marcela Koziorowskiego, który został w tej sytuacji napomniany tylko żółtą kartką. W samej końcówce pierwszej części gry w znakomitej sytuacji znalazł się Emil Więcek, ale oddał strzał prosto w interweniującego bramkarza.

Na drugą połowę zawodnicy Górnika wyszli jeszcze bardziej zmotywowani chęcią odrobienia strat i to oni tworzyli sobie kolejną sytuację pod bramką gości. W 59 minucie na indywidualną akcję decydował się Emil Więcek. Minął czterech rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam ze Świtalskim, ale po raz kolejny trafił prosto w bramkarza. Później dwukrotnie próbował uderzać jeszcze Miłosz Nowak, ale za każdym razem jego strzały zostały zablokowane przez obrońców Sokoła. W samej końcówce spotkania mocny strzał w kierunku bramki oddał Bartosz Zakrzewski, ale po raz kolejny znakomitą interwencją popisał się Świtalski.

Dla Górnika była to już dziewiąta porażka w tym sezonie. Biało-niebiescy z dorobkiem 1 punktu plasują się na 21 lokacie. Kolejne spotkanie Górnik rozegra 10 października z Unią Janikowo.

Skład Górnika: Dominik Kokott – Jakub Pluciński, Kamil Krupiński, Bartosz Zakrzewski, Jakub Draszczyk (52′ Kacper Robaczyński), Tomasz Słowiński (76′ Paweł Błaszczak), Emil Więcek (60′ Dawid Piskuła), Miłosz Nowak (81′ Mikołaj Karbowy), Kamil Sternicki, Dawid Przybyszewski, Wiktor Walczak (67′ Daniel Jatczak)