16 sierpnia 2020
|
REDAKCJA

Dwie różne połowy w Starogardzie

Porażką 3:0 zakończył się wyjazdowy mecz Górnika Konin z KP Starogard Gdański w ramach 3. kolejki III ligi.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Sławomira Suchomskiego wyglądała bardzo solidnie. To biało-niebiescy byli przeważającym zespołem. Zaskoczyć brakarza gospodarzy strzałami zza pola karnego próbowali Jakub Draszczyk oraz Miłosz Nowak. W pierwszej części gry gospodarze w kierunku bramki Maksyma Wadacha oddali jeden strzał, który przeleciał obok słupka.

Na drugą połowę lepiej zmotywowaniu wyszli gospodarze. I to oni lepiej prezentowali się na boisku. Efektem ich dobrej gry była bramka w 62 minucie spotkania Bartosza Kuźniarskiego, który zakończył szybki kontratak. Zagubieni po straconej bramce piłkarze Górnika dali sobie strzelić jeszcze dwie bramki. Najpierw w 70 minucie drugie trafienie dołożył Bartosz Kuźniarski, a zaledwie 3 minuty później wynik spotkania ustalił Patryk Moskiewicz. Najlepszą okazję do zdobycia chociażby trafienia honorowego miał Daniel Jatczak, ale jego strzał przeleciał obok lewego słupka bramki gospodarzy.

Trzecia już porażka w sezonie spowodowała, że Górnik z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Następne spotkanie podopieczni Sławomira Suchomskiego rozegrają 22 sierpnia o godz. 17:00. Biało-niebiescy na własnym stadionie podejmować będą Kotwicą Kołobrzeg.

Serdecznie dziękujemy konińskim kibicom, którzy w sporej liczbie wstawili się w Starogardzie Gdańskim i przez większość spotkania dopingowali piłkarzy Górnika.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Jakub Szaniec, Bartosz Zakrzewski, Bartłomiej Gajda, Damian Ścibiorek, Kacper Robaczyński (66′ Daniel Jatczak), Miłosz Nowak, Jakub Draszczyk, Kamil Sternicki (75′ Filip Stożek), Emil Więcek, Dawid Przybyszewski (83′ Fabian Sieradzki).