23 sierpnia 2020
|
REDAKCJA

Deszczowa porażka z Kotwicą

Kolejny mecz ligowy mają za sobą piłkarze Górnika Konin i po raz kolejny biało-niebiescy musieli uznać wyższość rywala. Tym razem lepsza okazała się Kotwica Kołobrzeg, która wygrała sobotnie spotkanie 1:3. Bramkę dla Górnika zdobył Dawid Przybyszewski.

Początek spotkania był dość wyrównany. Swoje strzały na bramkę rywali oddali Jakub Draszczyk oraz Miłosz Nowak, ale okazały się one niecelne. W 19 minucie Kotwica objęła prowadzenie. Prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Ednilson Furtado, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Wadachem. Górą w tym starciu okazał się Portugalczyk, otwierając wynik spotkania. Chwilę później, Kotwica mogła podwyższyć swoje prowadzenie, ale strzał na linii bramkowej zablokował Bartosz Zakrzewski. W 40 minucie spotkania faulowany na skraju pola karnego był Dawid Przybyszewski. Do odgwizdanego rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości dając wyrównanie w tym spotkaniu.

W drugiej części gry Górnik próbował swoich sił pod bramką Kotwicy, ale to goście zdobywali bramki. Najpierw w 72 minucie dośrodkowanie Furtado z rzutu rożnego wykorzystał Vovchenko. W 79 minucie natomiast faulowany w polu karnym był Furtado, a sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił portugalski skrzydłowy, dla którego była to druga bramka w spotkaniu. Chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Miłosz Nowak i biało-niebiescy musieli radzić sobie w osłabieniu. Zawodnicy Górnika próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale sztuka ta niestety już się nie udała.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Kotwicy 1:3. Podopieczni Sławomira Suchomskiego zanotowali 4 porażkę i z zerowym dorobkiem punktowym plasują się na 21 lokacie w tabeli.

Kolejne spotkanie Górnik rozegra 29 sierpnia w Wągrowcu z miejscową Nielbą.

Skład Górnika: Maksym Wadach – Damian Ścibiorek (57′ Filip Stożek), Bartosz Zakrzewski, Kamil Krupiński, Kamil Sternicki, Bartłomiej Gajda (86′ Fabian Sieradzki), Jakub Draszczyk, Kacper Robaczyński,Miłosz Nowak, Emil Więcek (78′ Daniel Jatczak), Dawid Przybyszewski

Zobacz inne aktualności:

17

mar

Grupy młodzieżowe Wokół klubu

Krzysztof Gadomski ponownie trenerem w Górniku

Po blisko czteromiesięcznej przerwie do klubu powraca trener Krzysztof Gadomski. ...

24

mar

I Zespół

W sobotę z Victorią

W najbliższą sobotę na mecz ligowy do Ostrzeszowa udadzą się podopieczni trenera ...