Biało-niebiescy wznowili treningi

Pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą seniorzy Górnika Konin. Trening poprowadził nowy szkoleniowiec biało-niebieskich – Sławomir Suchomski.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się 20 zawodników. Byli to głównie piłkarze, którzy grali już w Górniku w rundzie wiosennej. Nie zabrakło takich zawodników jak m.in. Tomasz Kowalski, Bartosz Zakrzewski czy Emil Więcek. Treningi z drużyną rozpoczął także wracający po kontuzji Paweł Błaszczak oraz wyróżniający się zawodnik z rocznika 2004 – Fabian Sieradzki. Ponadto w jednostce treningowej uczestniczyli Mikołaj Karbowy oraz Igor Witczak, którzy ostatni sezon spędzili na wypożyczeniach. W treningu nie wzięli udziału Wojciech Mazurowski oraz Klaudiusz Kurek – urodzeni w Płocku zawodnicy szukają obecnie nowego klubu. Zabrakło również Dawida Przybyszewskiego, który otrzymał zgodę na testy w innej drużynie. Natomiast Michał Lorencki po zakończeniu wypożyczenia wrócił do SKP Słupca, a Krystian Sobieraj i Marcel Koziorowski postanowili spróbować swoich sił w klubach z niższej ligi.

Pierwszy tydzień przygotowań biało-niebiescy zakończą sobotnim sparingiem z Victorią Września. Ten mecz rozegrany zostanie w Koninie o godzinie 11:00.