Bolesna porażka w Gnieźnie

Porażką 3:2 zakończył się sobotni mecz Górnika Konin z Mieszkiem Gniezno. Mimo dobrej gry, kolejny mecz zakończył się bez punktów. Nie zabrakło również kontrowersyjnej decyzji sędziego.

Już od początku spotkania było widać, że podopieczni Kamila Krzyżanowskiego dobrze weszli w to spotkanie. W 4 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Przemysław Jurków, ale w pierwszym tempie jego strzał zdołał obronić bramkarz. Przy poprawce piłka trafiła do Marcela Woszczyńskiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Zaledwie 10 minut później Mieszko doprowadził do wyrównania. Przeważającym zespołem byli gospodarze, ale piłkarze Górnika dobrze przerywali ataki wicelidera i próbowali swoich okazji z kontrataku. W 25 minucie prostopadłe zagranie Jurkowa trafiło pod nogi Adriana Góreckiego, ale ten trafił prosto w bramkarza. Zaledwie 5 minut później po raz kolejny w roli głównej pojawił się Przemysław Jurków. Indywidualna akcja tego zawodnika zakończyła się zdobyciem gola na 1:2.

W drugiej części gry długi czas utrzymywało się prowadzenie Górnika. Piłkarze Mieszka próbowali grać w ataku pozycyjnym, Górnik z kontrataku. Po kolejnej takiej akcji Marcel Woszczyński trafił do bramki, ale w tej sytuacji arbiter odgwizdał spalonego. Czy słusznie? To już wie tylko sam arbiter sobotniego spotkania, nawet kibice gospodarzy twierdzili, że spalonego nie było. W samej końcówce bardziej przycisnęli gospodarze i Biało-niebiescy większość sił skupili na zadaniach defensywnych. W 83 minucie do rzutu wolnego dla Mieszka podszedł Dawid Radomski. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców, zmyliła Kłysa i wpadała do bramki. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem Mieszko zdobył decydującego gola w ostatniej akcji meczu, wykorzystując celne dogranie z rzutu wolnego.

Dla piłkarzy Górnika był to ostatni mecz wyjazdowy w tym roku. Kolejne spotkanie Biało-niebiescy rozegrają 27 listopada o godz. 13:00 w Koninie podejmując Iskrę Szydłowo.

Skład Górnika: Jakub Kłys – Igor Wałęsa, Jakub Pluciński, Kacper Babacz (90′ Paweł Grzybowski), Marcel Woszczyński (88′ Kacper Ficner), Tomasz Słowiński, Przemysław Jurków, Mateusz Jurków, Adrian Górecki, Marcel Bilski, Orlande Kpassa (60′ Dawid Raczyński)