12 września 2021
|
REDAKCJA

Wciąż bez punktów

Siedem spotkań w 4 lidze i siedem porażek. To bilans Górnika Konin w nowym sezonie. Tym razem biało-niebiescy ulegli Kotwicy Kórnik 3:0.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy, którą udokumentowali zdobytym golem w 14 minucie spotkania. Nieporozumienie w konińskiej defensywie wykorzystał Hubert Babicz, który otworzył wynik meczu. Dwanaście minut później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Składną akcję po dośrodkowaniu z lewej strony boiska wykorzystał Gerard Pińczuk. Piłkarze Górnika jakiekolwiek zamieszanie pod polem karym gospodarzy robili głównie po akcjach Przemysława Jurkowa. Jednak w tych sytuacjach brakowało dokładności i zdecydowania.

W drugiej części meczu gra obu zespołów wyrównała się. Dobrze w obronie radził sobie Mateusz Jurków. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się także Jakub Kłys. Biało-niebiescy odpowiedzieli sytuacjami Igora Ludwiczaka oraz Patryka Jezierskiego. Piłka jednak po strzałach obu zawodników nie trafiła do bramki. Gdy wydawało się, że więcej goli już nie padnie gospodarze ustanowili wynik meczu zdobywając trzecią bramkę. W 85 minucie jeden z nielicznych błędów popełnił koniński bramkarz, który nie zdołał przeciąć dośrodkowanej piłki w pole karne, a całą akcję zamknął Eryk Wlaźlak.

Po siedmiu rozegranych meczach piłkarze Górnika z zerowym dorobkiem punktowym zamykają ligową tabelę Artbud IV ligi. Kolejne spotkanie Górnik rozegra 18 września. Tym razem rywalem będzie Warta Międzychód.

Skład Górnika: Jakub Kłys – Jakub Grzybek, Mateusz Jurków, Adrian Pytlik, Marcel Bilski, Tomasz Słowiński, Mikołaj Karbowy, Marcel Woszczyński, Przemysław Jurków, Damian Nykiel, Kacper Babacz. Zagrali ponadto: Kacper Szurgot, Patryk Jezierski, Szymon Szofer, Dawid Raczyński oraz Igor Ludwiczak

Zobacz inne aktualności:

02

sty

I Zespół

Pierwszy trening 07.01

Już w najbliższy wtorek (07.01) do treningów powrócą seniorzy konińskiego Górnika. ...

21

paź

I Zespół

W Kępnie o „sześć punktów”

Polonia Marcinki Kępno to najbliższy rywal Górnika Konin w walce o ligowe pukty. ...