Zmazać plamę z jesieni

Piłkarze Górnika Konin nie zwalniają tempa. Już w sobotę rozegrają kolejny mecz ligowy. Tym razem biało-niebiescy na stadionie w Koninie podejmować będą Jarotę Jarocin.

Jarota zajmuje obecnie 15 lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów. Na ich zdobycz punktową składa się 8 wygranych oraz 6 remisów. Na wiosnę jednak Jarota punktuje znacznie słabiej niż jesienią. Jarocinianie wygrali jedynie z Gwardią Koszalin 2:1, zremisowali 1:1 z Gryfem Wejherowo oraz Chemikiem Police. Wszystkie te mecze odbyły się w Jarocinie.

Najskuteczniejszym graczem Jaroty jest Krzysztof Bartoszak, który do siatki rywali trafił 19 razy.

Z całą pewnością biało-niebiescy będą chcieli się zrewanżować Jarocie za kompromitujący wynik z jesiennego meczu. Tamto spotkanie, rozgrywane również w Koninie, zakończyło się wygraną gości 1:9. Jedyną bramkę dobył Dawid Przybyszewski. Ostatni raz z drużyną z Jarocina rywalizowaliśmy natomiast na zakończenie zimowego okresu przygotowawczego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a gola dla Górnika zdobył Marcin Rajch.

Mecz 25 kolejki III ligi pomiędzy Górnikiem Konin a Jarotą Jarocin rozegrany zostanie w sobotę 1 maja o godz. 17:00 na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego. Zawody poprowadzi sędzia Daniel Kwiecień ze Szczecina. Transmisję z tego spotkania będzie można śledzić w GÓRNIK KONIN TV na portalu YouTube.