Gra lepsza niż wynik

Kolejny mecz kontrolny mają za sobą piłkarze konińskiego Górnika. Biało-niebiescy ulegli trzecioligowemu KS Kutno 2:0.

Sobotnie spotkanie było wyrównane. Obie drużyny mądrze się broniły, sporadycznie szukając swoich okazji pod bramką rywala. W pierwszej części gry tych sytuacji nie było jednak zbyt wiele, czego efektem był bezbramkowy rezultat do przerwy.

W drugiej połowie to piłkarze konińskiego Górnika przejęli inicjatywę i coraz częściej gościli pod bramką drużyny z Kutna. Swoje sytuacje do zdobycia bramki mieli m.in. Marcin Rajch czy Iwo Nowierski. Mimo kilku dogodnych sytuacji, biało-niebieskim nie udało się otworzyć wyniku spotkania.

Co nie udało się piłkarzom Górnika, udało się zawodnikom KS Kutno. Drużyna z województwa łódzkiego objęła prowadzenie w 77. minucie. Kutnianie ustalili wynik meczu zaledwie kilka minut później, strzelając bramkę na 2:0. Bliski zdobycia gola kontaktowego był jeszcze Paweł Błaszczak, ale na jego drodze stanął dobrze dysponowany tego dnia bramkarz KS Kutno.

Dla piłkarzy Górnika był to trzeci sparing w tygodniu intensywnych przygotowań. Kolejny za tydzień we Włocławku. 13 lutego koninianie zmierzą się z IV-ligowym Liderem Włocławek.

Skład Górnika: Maksym Wadach (46′ zawodnik testowany V) – zawodnik testowany I (65′ Adam Marciniak), Dawid Wierzba, Jakub Pluciński (46’Mikołaj Karbowy, 60’Marcel Woszczyński), Marcin Pigiel (70′ Marcel Bilski), zawodnik testowany II, Marcin Rajch, Miłosz Nowak, zawodnik testowany III, Iwo Nowierski (70′ Paweł Błaszczak), zawodnik testowany IV (46′ Sebastian Milanowski)