Podsumowanie jesieni w wykonaniu młodzieży

Runda jesienna w wykonaniu drużyn młodzieżowych Górnika Konin dobiegła końca. Przedstawiamy krótkie podsumowanie wyników, jakie osiągnęły nasze zespoły.

Najstarsza z drużyn młodzieżowych Junior Starszy prowadzony przez trenera Kamila Krzyżanowskiego występowała w drugiej grupie I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych. Po rozegraniu wszystkich trzynastu spotkań biało-niebiescy plasują się na 11 pozycji z dorobkiem 14 punktów. Na zmienne wyniki Juniora Starszego miał na pewno wpływ fakt, że część zawodników dostawała szansę występów w drużynie seniorów. Byli to m.in Jakub Pluciński, Fabian Sieradzki czy Marcel Woszczyński.

Drużyna z rocznika 2004 czyli Junior Młodszy B1 trenera Marcina Słowińskiego reprezentowała klub w drugiej grupie I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B1. Po ośmiu spotkaniach rundy jesiennej drużyna z dorobkiem 16 punktów plasuje się na 3 lokacie. Biało-niebiescy ustępują tylko Polonii Środa Wlkp. oraz drugiej drużynie Warty Poznań. Cześć zawodników również występowała w drużynie Juniora Starszego.

Bezkonkurencyjny w swojej lidze był Junior Młodszy B2 trenera Krzysztofa Gadomskiego. Drużyna z rocznika 2005 występująca w drugiej grupie I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B2 zajęła pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Po ośmiu spotkaniach biało-niebiescy mają na koncie 21 punktów. Drużyna może pochwalić się największą zdobyczą bramkową oraz najszczelniejszą defensywą w całej lidze.

Bez porażki rozgrywki w lidze zakończył Trampkarz Starszy prowadzony przez trenera Marcina Muzykiewicza. Drużyna z rocznika 2006 występując w Lidze Wojewódzkiej z dorobkiem 23 punktów wygrała swoją grupę ligową. Wygrana w lidze pozwoliła na zagranie w barażach o CLJ U15. Rywalem był zwycięzca pierwszej grupy Ligi Wojewódzkiej czyli Warta Poznań. Dwumecz zakończył się wygraną drużyny z Poznania i to Warta pozostała w grze o CLJ.

Trampkarz Młodszy czyli drużyna z rocznika 2007 prowadzona przez trenera Rafała Szkudelskiego także reprezentowała klub w województwie. Po rundzie jesiennej i rozegraniu dziewięciu spotkań Górnik 2007 z dorobkiem 10 punktów zajmuje 8 miejsce.

Najmłodszym zespołem Górnika, który swoje mecze rozgrywał w Lidze Wojewódzkiej był Młodzik Starszy. Drużyna z rocznika 2008 prowadzona przez trenera Radosława Skalskiego występowała w drugiej grupie I Ligi Wojewódzkiej Młodzików Starszych. Po rundzie jesiennej zespół plasuje się na 6 pozycji z dorobkiem 14 punktów.

Drużyna Młodzika Młodszego prowadzona przez trenera Mateusz Augustyniaka występowała w piątej grupie I Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych. Po rozegraniu ośmiu spotkań Górnik 2009 zajmuje czwarte miejsce mając na koncie 6 punktów.

Drużyna Orlików Starszych trenera Adama Kujawy była podzielona na dwa zespoły. Górnik Konin I występował w I Lidze Okręgowej. Zajął on w swoich rozrywkach trzecie miejsce gromadząc na koncie 15 punktów. Górnik Konin II występując w II Lidze Okręgowej zajął drugie miejsce z dorobkiem 17 punktów.

Orlik Młodszy trenera Adama Andrzejczyka także był podzielony na dwa zespoły. Górnik Konin I występując w I Lidze Okręgowej zajął drugie miejsce zdobywając 27 punktów. Taką samą zdobycz punktową ma lider LKS Ślesin, jednak drużyna ze Ślesina ma lepszy bilans bramkowy. Górnik Konin II grając w II Lidze Okręgowej zajmuje pierwsze miejsce gromadząc na swoim koncie 24 punkty.

Szczegółowe tabele oraz wyniki wszystkich drużyn młodzieżowych można znaleźć w zakładce „Drużyny Młodzieżowe”.